KONAKLI SU TESİSATI

Konaklı su tesisatı ekibi olarak sizlere petek temizliğiyle ilgi bilgilendirme yapmak istiyoruz çünkü bu konu ile alakalı bilinmeyen çok şey var ve aynı zamanda yanlış bilinen çok şey vardır. Petek temizliği beraberinde birçok sorunu ortaya çıkarır. Çoğu insan petek kirlenmesini bilmemektedir. Bizim Alanya kalorifer tamiri ekibi olarak bu makaleyi yazmamızın temel sebebi sizlerin aklında herhangi bir soru işareti kalmaması içindir. Öncelikle peteklerin ne zaman temizlenmesi gerektiğiyle ilgili açıklama yapacağız. Petekler ne zaman temizlenmelidir? 

Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise, petekler hiç ısıtmadığında ya da kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde peteklerin altı ısınmıyorsa, en son petek hiç yanmıyorsa, kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa, kalorifer peteklerinin 2 yıldan uzun süredir hiç temizliği yapılmamışsa, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa peteklerde problem vardır. Peteklerin az ısınma sebeplerinin %85i kullanıcıların her yıl kombi bakımı yaptırırken tesisat borularına bakım yaptırmadıklarından kaynaklanır. 

Uzun süredir kimyasal açıcıları kullanmak da bir süre sonra mutfak giderinin tıkanmasına ve hatta çok daha kötü sonuçlara sebep olur. Konaklı su tesisatı ekibi olarak tıkalı gider borularında tıkanıklık açma hizmeti sağlıyoruz. Şimdiye kadar açılmaz denilen yüzlerce tuvalet ve lavabo gideri açtık. İşlerinizi çözmeye gelen personelin hepsi yıllardır bu işle uğraşan ustalar oldukları için çözümsüz kalmamanız için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar. Firmamız öncelikle gider borularınızda ki tıkanıklığın sebebini tespit eder sonra tıkanıklığı açmak için robot cihazlar kullanır. Bu cihazlarla tıkalı olan nesneler kameralı cihazlarımızla görüntülenir ve tıkanıklığa sebep olan cisimler tek tek çıkarılır ardından  tıkanıklık oluşturan farklı bir şey var mı kontrolü sağlanır. Sık sık lavabo ve mutfak banyo gider tıkanıklığı yaşıyorsanız, kanallarda biriken tıkanıklığın tam olarak gitmediğine işaret etmektedir. Lavabo mutfak tıkanıklarınızı, mutfak giderlerinizikırmadan, pimaş giderlerine, fayanslarınıza ve borularınıza zarar vermeden, en kolay ve pratik şekilde en son teknolojik cihazlarla, robotlarla mutfak giderinizi temizler. Konaklı su tesisatı’nı tercih edin. Emin olun pişman olmayacaksınız.

Konaklı su tesisatı bünyesinde bulunan su tesisat ustaları, tamircileri ile Alanya Konaklı ve civarındaki evlerin/iş yerlerinin boru montajı, kanalizasyon, logar yapımı, bakımı ve montajı, kanal açma, gömme, rezarvuar ve musluk takımı tamiratı, yenileme işleri, su kaçağı bulma, çatı aktarma ve oluk yenileme gibi hizmetler verir. Ayrıca bunların hepsini kaliteli, uzun ömürlü, kullanışlı malzemelerle yapar. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.