ALANYA KALORİFER PETEK TEMİZLEME

Alanya kalorifer petek temizliği ekibi olarak sizlere petek temizliğiyle ilgi bilgilendirme yapmak istiyoruz çünkü bu konu ile alakalı bilinmeyen çok şey var ve aynı zamanda yanlış bilinen çok şey vardır. Petek temizliği beraberinde birçok sorunu ortaya çıkarır. Çoğu insan petek kirlenmesini bilmemektedir. Bizim Alanya kalorifer tamiri ekibi olarak bu makaleyi yazmamızın temel sebebi sizlerin aklında herhangi bir soru işareti kalmaması içindir. Öncelikle peteklerin ne zaman temizlenmesi gerektiğiyle ilgili açıklama yapacağız. Petekler ne zaman temizlenmelidir?

   Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise, petekler hiç ısıtmadığında ya da kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde peteklerin altı ısınmıyorsa, en son petek hiç yanmıyorsa, kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa, kalorifer peteklerinin 2 yıldan uzun süredir hiç temizliği yapılmamışsa, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa peteklerde problem vardır. Peteklerin az ısınma sebeplerinin %85i kullanıcıların her yıl kombi bakımı yaptırırken tesisat borularına bakım yaptırmadıklarından kaynaklanır. 

  Petek temizliğinin çok önemli ve yararlı bir şey olduğundan bahsedeceğiz. Kombinin daha verimli ve daha iyi çalışabilmesini sağlar. Peteklerde meydana gelen tıkanmaları önler.  Uzun süre tesisatta devir daim yapan suyun kireçten, pisliklerden temizlenerek daha iyi bir ısınma sunmasını sağlar. Tesisat kirliliğinden dolayı sürekli arıza yapan kombilerde bakım masraflarınızı azaltır. Isınma için ödediğiniz faturalarınızda az da olsa bir azalma görülür.

  Kalorifer borularını temizlemekteki amaç tesisatın içerisindeki kireç ve tortuyu kimyasal ilaç kullanarak dışarı çıkarmaktır.  Fakat bu olayın kaçamak yöntemleri ortaya çıkmıştır. Kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltılıyor, tesisatın içerisine temizleme kimyasalı adı altında bir sıvı dökülüp vana kapatılıyor, içeriye atılan kimyasal peteklerin için temizler mi sorusunun yanıtı asla temizlemez olmalıdır. Çünkü temizlik yapılmış olsa bile içerideki ilaç, kireci sökecek ancak bu sökülen pislikler dışarı çıkartılmadığından dibe çökecek ve yine ısınma problemi yaratacaktır. Ayrıca bu kimyasallar asit özelliğine sahip olduklarından kombinin içerisinde birkaç saatten fazla durduğunda içeride kireçle karşılaştığı zaman tepkime başlayacak ve gaz çıkaracaktır.

 Alanya su tesisatçısı ve Alanya kalorifer petek temizleme firması olarak yıllardır bu işin içinde olduğumuz için yapılan birçok hatayı biliyor ve düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz. Lütfen bu konuyu hafife almayınız ve mutlaka profesyonel bir ekipten yardım alınız. Dediğimiz gibi birçok hata yapan insan var ve bu insanlar bu işten anlamayan sadece para kazanmak için bu işi yapan insanlardır. Alanya petek temizleme firması olarak sizlere hizmet etmek için çalışmaktayız.