ALANYA MUTFAK GİDERİ AÇMA

Alanya su tesisatçısı ekibi olarak mutfak gideri açma problemiyle ilgili makalemiz ile sizleri bilgilendireceğiz. Mutfak giderlerinizin borularında yaşanan tıkanları kırmadan dökmeden açtırabilirsiniz. Alanya mutfak gideri açma profesyonel ekibimiz ile mutfak gideri açma işlemini kameralı robotlar ile yapmaktayız. Mutfak giderlerinin tıkanmasında en büyük etken yemek artıkları ve bitkisel yağlardır. Bulaşık yıkarken kalan yemek artıklarını lavaboya dökmemelisiniz. Aksi takdirde artıklar sifonun ya da mutfak gider borusunun ilerisinde birikerek suyun önünü kapatacaktır. Su birikmeye başladığında tıkanıklığın ilk safhası başlamış demektir. Bu konuya dikkat etmediğiniz takdirde tadilat işlemleri yaptırmak zorunda kalacaksınız. Biraz daha dikkatli olursanız daha az maliyetle ufak işlemlerle bu problemden kurtulabilirsiniz.

Mutfak gideri tıkanma problemi bazen de yapı sırasındaki işçilik hatalarından kaynaklanmaktadır. Tesisatçı ustalarının eğim vermeden döşediği gider borularını kullanırken ne kadar dikkat etseniz de bu hatadan dolayı bu problemi çözmeniz biraz zor olur. Mutfak giderlerinin tıkanma sebeplerinin kısa bir özetinden bahsedelim.  Dediğimiz gibi yeterli eğim olmadığından tıkanmış olabilir. Mutfak borusundan aşırı yağlı su geçmiş olması, mutfak borusuna çamaşır ya da bulaşık makinesi bağlı ise bunlardan giden su içerisinde yağ ve elbise iplikleri birleşerek dirsek olarak tabir edilen dönemeçlerde kuş yuvası gibi katı bir bölüm oluşması da tıkanıklık sebebidir. Yan daire ile gideriniz ortak bağlı ise siz dikkat etseniz bile komşunuz dikkat etmemiş olabilir o da tıkanıklığa neden olabilir. Mutfak ana gider borusunun üzeri açık bırakılmış ise atıklar yüzünden tıkanmış olabilir. Mutfak ana hatlarında yanlış bir bağlantıdan da kaynaklanabilir. Peki bu problemlerin yaşanmaması için nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle mutfak tesisatının iyi olması gerekmektedir. Tesisat iyi değilse problemi sıklıkla yaşayabilirsiniz.  Tabi ki iyi bir tesisat için profesyonellerden destek almalısınız. Alanya tesisat profesyonel ve kaliteli hizmeti ile her zaman yanınızda.  Lavaboyu tıkayacak yemek artıklarına ve yağlara dikkat etmelisiniz. Mümkünse lavabo süzgeci kullanmalısınız. Ayrıca bu süzgeçleri kullanmak daha sağlıklıdır. Az gibi görünen bu artıklar zamanla kaya gibi olarak lavaboyu tıkamaktadır. Diğer bir dikkat edilmesi gerek şey, kimyasal kullanmak yerine basınç uygulayarak lavaboyu açmaktır. Çünkü kimyasallar zamanla asit salgılayarak borulara zarar vermektedir. Kimyasallar hem zararlıdır hem de maddi bir kayıptır. Lavabonun altındaki sifon borusunu temizlemelisiniz. Bizim bu konu da tavsiye edeceklerimiz şimdilik bu kadar daha detaylı bir bilgi almak isterseniz Alanya mutfak gideri açma problemlerinizi en kaliteli ve hızlı şekilde çözmekteyiz.