ALANYA SIHHİ TESİSAT ARIZALARI

Sıhhi tesisat çok hafife alınacak bir problem değildir. Sıhhi tesisat sistemindeki arızalar gittikçe çeşitlenmektedir. Özellikle son zamanlarda sıhhi tesisat teknolojileri geliştiğinden problemlerin çeşitleri de artmıştır. Şimdi sizlere ufak birkaç arızadan bahsedeceğiz. Bu arızalar musluk, vana, batarya ve rezervuar arızalarından oluşmaktadır.

  Açma, kapama kontrol elemanı gürültü yapıyorsa; takırtı geliyorsa malzemenin salmastra grubu veya diski iteleyen mili bozuktur. Musluk batarya veya vananın dış yüzeylerinin rengi soluyorsa; Dış yüzeyler kimyasal temizleyicilerle silinmiştir. Montaj esnasında dış yüzeyde oluşan darbe krom  kaplamayı zedelemiştir. Malzemenin kaplamasında üretim hatası vardır. Akışkan tam kesilmiyor, sızıntı oluşuyorsa; salmastra contası eskimiş, yırtılmıştır. Contanın baskı yaptığı yüzey bozulmuş olabilir, çapak vardır ya da kireç tabakası oluşmuştur. Diskli ise disk yüzeyi bozulmuş olabilir. Küresel ise küre dışındaki conta özelliğini kaybetmiş olabilir. Açma, kapama, kontrol elemanı akışkanı hiç kesmiyor veya açmıyorsa.  Musluk volanı yalama olmuştur. Disk, küre veya salmastra milinin vida özelliği bitmiştir. Mil yerinden çıkmıştır. Diskli ise disk kanala sıkışmıştır veya gevşemiştir. Volan hiç dönmüyor veya boşa dönüyorsa; mil kireçlenmiş ya da paslanmıştır. Mil kırılmıştır. Mil somunu yalama olmuştur veya yerinden çıkmıştır. Volan vidası gevşemiştir, dişleri sıyrılmıştır. Mil somonun dibinden sızıntı varsa; salmastra ip ya ringi eskimiş ya da yırtılmıştır. Somun gevşemiştir. Ankastre batarya ile ara musluğu arasında su sızıntısı varsa; esnek hortum katlanmıştır ya da hortum delinmiştir veya contaları bozulmuştur. Otomatik rezervuar yeterli su akıtmıyorsa; su basıncı yetersizdir. Conta kurumuştur. Ayar vidası üst konumdadır. Bas kapatmıyorsa; bas üzerindeki delik tıkalıdır. Bas içerisindeki filtre tıkanmıştır. Conta ve oturma yüzeyi bozulmuştur. Basın kumanda kolu basarken zorlanıyorsa; conta baskısı çok sıkılmıştır. Su basıncı fazladır. Bas gövdesinden su akıtıyorsa; temizleme borusu kıvrımı fazladır. Temizleme borusu klozet içine fazla girmiştir. Temizleme borusu tıkalıdır.

  Bunlardan siz değerli müşterilerimize az da olsa bahsetmek istedik çünkü bir sürü insan tesisatçıymış gibi bu işi yapmaya çalışmaktadır. Az da olsa bilgi sahibi olursanız evinize, işyerlerinize gelen tesisatçıların işinde uzman olup olmadığını anlayabilirsiniz. Alanya sıhhi tesisat arızalarınızı düzeltmek isterseniz bizler her zaman sizin yanınızdayız. Kaliteli ve uzman ekibimizle Alanya sıhhi tesisat arızalarınızı evlerinize zarar vermeden sizlerin istediği ve sağlam bir şekilde onarmaktayız.  İşinde uzman olmayan insanlar evlerinize zarar verebilir, yıkıp dökebilir. Bunların olmasına izin vermemelisiniz çünkü kalıcı sorunlara yol açabilir.  Alanya su tesisatçılık, Alanya sıhhi tesisatçılık işlerinizi bizim ekibimizle kaliteli bir şekilde yaptırabilirsiniz.