ALANYA TIKANIK BORU AÇMA

  Boru tıkanıklığı mutlaka herkesin başına gelmiş kabus gibi bir sorundur. Sadece evlerde değil iş yerlerinde ve restoranlarda daha büyük bir sorun haline gelir. Çünkü başkalarına hizmet veren yapılarda böyle bir sorunla karşılaşılması işten bile değildir. Böyle bir lavabo tıkanması ile karşılaştığınız anda mutlaka çevrenizden biri tesisatçıya ne gerek var bırakın ben hallederim der.  Zaten tesisatçının gelmesi en az 30 dakika sürer, ben bu işlerden anlarım diyen birileri her zaman vardır. O insanları bir kenara bırakın ve Alanya Su Tesisatçısı’nı arayın!  Bırakın işi bilen birileri yapsın.

  Gider boruları tıkanmasındaki en önemli nedenlerden bazıları, özellikle tıkanan boru mutfak gideri ise, atılan yemek kalıntıları ve yağ atıkları, tesisatın kurulumu sırasında usta hatasından kaynaklanan yanlış eğim gibi bazı hatalardır. Yağ atıklarını gidere atmak en kötü tıkanıklıklara sebep olabilir. Boruların içine yapışan ve gitmeyen yağ atıkları birikir birikir sonra da evinizin/iş yerinizin herhangi bir deliğinden kendini dışarı atar. Söz konusu tıkanan boru tuvalet ise, içerisine atılan katı cisimlerden dolayı tıkanır, örneğin, tuvalet kağıtları, ped, naylon poşet, çok sık atılan sigara izmaritleri, ıslak mendiller borularda kalır ve borulardan geçemeyerek boruların tıkanmasına sebep olur.

  Borularda tıkanıklık olduğunun anlamanın yolları da vardır. Tıkanıklığın yavaş yavaş oluşmaya başladığı durumlarda lavabodan giden sular yavaş gitmeye başlar. Tıkanıklığın artmasıyla birlikte pis sular, yemek artıkları, atıklar logardan geçmemeye başlayacak ve giden sular geri gelecektir. Gider hattında kalan sular sızmaya başlar. Eski yapıda oturuyorsanız ve borular tıkanmışsa eskiden bu yana oluşan tortular ve kireçlenmeden dolayıdır. Tuvalet, lavabo, boru tıkanıklığı sorunlarında akla ilk gelen çözüm yolu kimyasal lavabo – tuvalet açıcılarıdır. Fakat bu kimyasal açıcıların çok sık kullanılması borulara daha derinden hasar verir ve daha kötü sonuçlar doğurur.

  Önceden ilkel yollarla boru tıkanıklığı açılırdı. Boruların içi görülmediğinden dolayı tıkanıklığın yeri tespit edilemez, tek tek borular kırılırdı. Tıkanıklığın olduğu boruya ulaşana kadar bu şekilde devam edilirdi. Şimdi ise hala ilkel yollarla tesisatçılık yapan, yaptığını zanneden pek çok firma vardır. Hem çok masraflıdır, uzun sürer hem de sonrasında derin bir temizlik gerektirir. Ama Alanya Su Tesisatçısı’ kullandığı son teknoloji cihazlarla tıkanıklığın yerini tespit eder ve çok hızlı ve pratik bir şekilde tuvaletinize, mutfağınıza, fayanslarınıza zarar vermeden sorunu kökünden çözer. Alanya Su Tesisatçısı’ nın uzman ekibi ile Alanya Tıkanık Boru Açma servisi 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.