ÇIPLAKLI SU TESİSAT

Günlük hayatta çok sık kullandığımız tuvaletlerimiz hatalı kullanım ya da yanlış yapılan temizlik nedeniyle tıkanır. Tuvalet kağıdı, ped, çocuk bezleri, temizlik bezleri, saç-kıl birikintileri, ıslak mendillerin tuvalete atılması sonucunda oluşan tıkanıklıklar başlıca tıkanma nedenlerindendir. Evinde kedi, köpek, evcil hayvan besleyenlerimiz de vardır elbette. Kedi kumu, saksı toprağı gibi cisimleri tuvalete dökmemeniz gerekmektedir. En büyük yapılan hatalardan biri de süpürge makinesinin torbasını tuvalete boşaltmaktır.

Tuvaletinizde bir sorun var ve siz o sorunun ne olduğunu bilmiyor musunuz? Sorunu bilmediğiniz içinde nerden başlayacağınıza karar veremiyor, kimseye danışamıyor musunuz? Çıplaklı su tesisatçısı’nı arayın hemen sorunu teşhis etsin ve sizi bu dertten kurtarsın. Kötü koku, pis su, taşma, atıkların geri gelmesi, sifonun çalışmaması tuvalet giderinin tıkanıklığının başlıca göstergeleridir. Klozetinizi kendi başınıza açmaya çalışmamalısınız yoksa daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Tuvalet giderinin tıkanması sorununda en büyük yapılan hatalardan biri de kova kova su dökülmesi, durmadan tuvalet pompası ile pompalamak, marketlerde satılan kimyasal tuvalet açıcılarının kullanılmasıdır. Kezzap bile döktük diyen müşteriler de biliyoruz…

Boru tıkanıklığı mutlaka herkesin başına gelmiş kabus gibi bir sorundur. Sadece evlerde değil iş yerlerinde ve restoranlarda daha büyük bir sorun haline gelir. Çünkü başkalarına hizmet veren yapılarda böyle bir sorunla karşılaşılması işten bile değildir. Böyle bir lavabo tıkanması ile karşılaştığınız anda mutlaka çevrenizden biri tesisatçıya ne gerek var bırakın ben hallederim der.  Zaten tesisatçının gelmesi en az 30 dakika sürer, ben bu işlerden anlarım diyen birileri her zaman vardır. O insanları bir kenara bırakın ve Çıplaklı su tesisatı’nı arayın. Bırakın işi bilen birileri yapsın.

Gider boruları tıkanmasındaki en önemli nedenlerden bazıları, özellikle tıkanan boru mutfak gideri ise, atılan yemek kalıntıları ve yağ atıkları, tesisatın kurulumu sırasında usta hatasından kaynaklanan yanlış eğim gibi bazı hatalardır. Yağ atıklarını gidere atmak en kötü tıkanıklıklara sebep olabilir. Boruların içine yapışan ve gitmeyen yağ atıkları birikir birikir sonra da evinizin/iş yerinizin herhangi bir deliğinden kendini dışarı atar. Söz konusu tıkanan boru tuvalet ise, içerisine atılan katı cisimlerden dolayı tıkanır, örneğin, tuvalet kağıtları, ped, naylon poşet, çok sık atılan sigara izmaritleri, ıslak mendiller borularda kalır ve borulardan geçemeyerek boruların tıkanmasına sebep olur.

Bu bahsettiğimiz problemleri tekrar tekrar yaşamak istemiyorsanız Çıplaklı su tesisat ekibine ulaşabilir ve iyi bir işçilik ile işinizi yaptırabilirsiniz.