SEKİ SU TESİSATI

Su tesisatı çok hafife alınacak bir problem değildir. Sıhhi tesisat sistemindeki arızalar gittikçe çeşitlenmektedir. Özellikle son zamanlarda su tesisatı teknolojileri geliştiğinden problemlerin çeşitleri de artmıştır. Şimdi sizlere ufak birkaç arızadan bahsedeceğiz. Bu arızalar musluk, vana, batarya ve rezervuar arızalarından oluşmaktadır. Açma, kapama kontrol elemanı gürültü yapıyorsa; takırtı geliyorsa malzemenin salmastra grubu veya diski iteleyen mili bozuktur. Musluk batarya veya vananın dış yüzeylerinin rengi soluyorsa; Dış yüzeyler kimyasal temizleyicilerle silinmiştir. Montaj esnasında dış yüzeyde oluşan darbe krom  kaplamayı zedelemiştir. Malzemenin kaplamasında üretim hatası vardır. Akışkan tam kesilmiyor, sızıntı oluşuyorsa; salmastra contası eskimiş, yırtılmıştır. Contanın baskı yaptığı yüzey bozulmuş olabilir, çapak vardır ya da kireç tabakası oluşmuştur. Diskli ise disk yüzeyi bozulmuş olabilir. Küresel ise küre dışındaki conta özelliğini kaybetmiş olabilir. Açma, kapama, kontrol elemanı akışkanı hiç kesmiyor veya açmıyorsa.  Musluk volanı yalama olmuştur. Disk, küre veya salmastra milinin vida özelliği bitmiştir. Mil yerinden çıkmıştır. Diskli ise disk kanala sıkışmıştır veya gevşemiştir. Volan hiç dönmüyor veya boşa dönüyorsa; mil kireçlenmiş ya da paslanmıştır. Mil kırılmıştır. Mil somunu yalama olmuştur veya yerinden çıkmıştır. Volan vidası gevşemiştir, dişleri sıyrılmıştır. Mil somonun dibinden sızıntı varsa; salmastra ip ya ringi eskimiş ya da yırtılmıştır. Somun gevşemiştir.

Seki su tesisatı tamir - onarım, bakım, yenileme, teçhizat, servis hizmeti sağlayan firma; üniversite, endüstri meslek lisesi ilgili bölümlerinden mezun, eğitimli ve halk eğitim merkezi usta, çırak, tekniker sertifikalarına sahip uzmanlardan oluşmaktadır. Tesisatçılık insan sağlıyla iç içe bir meslektir. Tesisatçı da bunu bilerek davranmalı, bilinçli olmalı ve çalışmalarına özenle yapmalıdır. Tesisat borularının doğru bağlanmaması, tamir ve tadilatların özenli yapılmaması, sorunun doğru teşhis edilememesi, lavabo ve muslukların yapısına bakılmadan montaj yapılması su tesisatı ile ilgili problemler yaşamanıza hatta çok daha kötü sonuçlara yol açar ve bu sonuçların çözümleri size pahalıya patlar. Bu tür problemler hem faturanıza zarar verir, hem de evinizdeki diğer alanları da kötü etkiler. Sıhhi tesisatçı ve sıhhi tesisat firması seçimi kolay bir seçim gibi görünse de aslında dikkatli ve araştırılarak seçilmesi gereken bir iştir.

Seki su tesisat ekibini gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve her zaman yardım isteyebilirsiniz. Seki su tesisat ekibi profesyonel bir şekilde, kaliteli işçiliğiyle ve işini zamanında yapmasıyla bilinen iyi bir ekiptir. Bu nedenle istediğiniz zaman seki su tesisat ekibine ulaşabilirsiniz.